Legfrissebb híreink
Hírlevél
ESEMÉNYNAPTÁR
Ön itt van >>
Hírek-
2013. október 20. vasárnap
TÁMOP-5.5.1.B-11/2-2011-0301
Összefoglaló a pályázat égisze alatt megvalósult programokról
( első rész )
A létrehozott klubbok-közösségek működése (rendszeresség, tevékenység röviden)
heti vagy 2 heti rendszerességgel szerdai napon esetleg hétvégén zajlottak igénytől függően.
Az egyesület helyet és eszközt is biztosított a résztvevők számára.
Személyes tanácsadás
Általánosságban elmondható, hogy akik felkeresték a tanácsadást általában a szociális ellátó rendszerrel kapcsolatos ügyintézésében kértek segítséget és tanácsot.
Előfordul, hogy a beszélgetések alaklmával a szenvedély betegség is felszínre kerül.
Gyermek neveléssel kapcsolatos kérdésekre -szükség esetén -
a megfelelő szakember segítségét tudtuk kérni.
A legnagyobb problémát az adósságkezelés okoz a családoknak.
Kismama klub
Tevékenység rövid leírása
Program elindult, tájékoztattuk a részvevőket a programok idejéről és témájáról és kötetlen beszélgetés volt a felmerülő témákról,gyermekágyi depresszió tünetei…
Tapasztalat átadását és cseréjének a folyamatát az előadó tartotta kézben.
"A nagyszülök szerepe a családon belül " Itt úgy szerveztük a programot, hogy nagyszülők is rész vegyenek így hitelesen tudtak beszélni arról, hogy ők mennyire érzik fontosnak a családi életbe való bekapcsolódást.
A helyi gyermekorvos a kisgyermekek elsősegély nyújtásáról tartott szemléltető és gyakorlati előadást.Olyan szituációs gyakorlatok volt a téma ami a szülő és gyermek konfliktus kezelésében alaklmazható . Olyan játékok kerültek bemutatásra amit a szülők otthon is végezhetneka babákkal ami a feljődésüket szolgálja.A gyermekorvos gyermek rajzok elemzését hozta el és előadást tartott a gyermekek lelki világáról és testi fejlődésükről.
Család és munka összeegyeztetése
Az előadó saját tapasztalait osztott meg a résztvevőkkel,hogy milyen szervezést igényel és hogyan lehet az öszhangot megteremteni a család és munka között. megfelelő háttér biztosítása.
Problémák elemzése :
Kötetlen beszélgetéssel kezdődött amely a gyerekneveléssel kapcsolatban felmerülő problémák lehetnek és ezek kimeneteli lehetőségeit vitatta meg.
A babák étrendje
Itt főként irányított beszélgetés volt és tapasztalat csere, a fő cél az volt ,hogy ne előadás jellege legyen mivel az a védőnők is megtartják. Nagyon jó ötletek születtek arról,hogy szoktassuk a babákat a zöldség és gyümölcs fogyasztásra.
- Az egész családot be kell kapcsolani a közösségi életbe és föként az anyán keresztül lehetséges, ezeknek a "praktikáknak" az elemzése és ,hogy miért fontos a kapcsolat építés egy család minden tagjának.
Bővebben az ovodába beszoktatás nehézségeiről volt szó, mi alapán választunk óvodát, mit tartanak szem előtt a szülők.
Egy későbbi időpontban is volt orvosi tanácsadás. Ahol ismét a helyi gyermekorvos volt az előadó akit nagy örömmel fogadatak a részvevők,és a védőoltásokról tartott előadást és utána kötetlen beszélgetés volt.
Család és kőzösségi élet
Az előadó a "társadalomba" vagy a munkába való visszatérés fontosságát vetette fel, kinek mennyire fontosak ezek a dolgok, mennyire érzi magát fontosnak a családon kívül is.
A családi élet megszervezése mennyire fontos egy család életében, ezzel mennyire mutatunk példát a felnővő generációnak?
A programban megkérdeztük az anyukákat mennyire vonták be az apukákat a baba várásba . Azt tapasztaljuk, hogy egyre nagyobb hagyománya van annak, hogy az apuka is rész vegyen pl: az utrahang vizsgálaton, és a szülésnél is jelen legyen.